PELMEL
domashneeporevo1.ru

Různorodé názory na iPhone

16. 8. 2008

Názory na iPhone 3G, resp. iPhone obecně se různí. Blogeři se předhánějí kdo přijde s větší perlou okolo plánovaného prodeje iPhone 3G v ČR. Občas narazím na články, nad kterými zůstává rozum stát.

V emagu byl  nedávno rozhovor s Radkem Hulánem. Radek na dotaz, co by spadlo na zem, kdyby po něm někdo hodil Nokii, Sony Ericsson, iPhone a HTC naráz odpověděl že nic, že má dobrý postřeh, ale že by iPhone civilizovaně vrátil zpět, aby autor trpěl, že umím být i decentně zlomyslný. Na Radkově MyEgu jsem při nepravidelné návštěvě narazil na článek jistého 16ti letého Ondřeje Nečase, který popisuje iPhone 3G a zkušenosti s ním. To by nebylo MyEgo, aby nepsali o něčem, co tu bude až za 10 dní – no nic, autor asi popisoval rozbalení prvního modelu Apple iPhone.

Dovolím si komentovat několik pasáží, které jsou naprosto milné. Až mě zaráží, jak někdo může komentovat přístroj, který neměl očividně v ruce.

„Po otevření krabice najdeme krásný lesklý a čistý nový Apple iPhone 3G. Po zapnutí a pár šáhnutí se již zašpiní a jsou vidět otisky prstů. Na to ale Apple myslel a přibalil i leštíci hadřík, takže jej můžete všude nosit s sebou a ve volné chvíli leštit „telefon“.“

Ano, dotykový displej je od toho, aby se ho člověk dotýkal. Autorovi ale chybí praktická zkušenost s telefonem. Bť je telefon ušmudlaný, po rozsvícení displeje je podsvícení tak kvalitní a kontrastní, že ušmudlaná místa absolutně nevnímáte.

„Další superfunkcí je GPS navigace. Myslím, že je funkce co bude nejméně používaná. Tento mobliní telefon si bude kupovat především mládež a mladší generace, která nemá potřebu cestovat po republice autem.“

Autor neví nic o cílových skupinách iPhone. Skupina, kterou popisuje si kupuje Nokie s kytičkama. Pochybuji, že by mládež v USA potřebovala ve svém iPhone aplikaci Stocks, aby si kontrolovala stav na burze cenných papírů.

Kapesní GPS má mimo jiné výhodu pokud jste ve městě, které neznáte. Nemusíte řešit žádné ukazatele, prostě jdete. Takže myšlenka, že se GPS váže pouze k autu je naprosto milná.

„Američané moc neznají SMS zprávy, tak nás čeká jen divný textový editor.“

Další kravina. Autor  asi neviděl jak vypadají zprávy v iPhone. Přemýšlíte, co jste kamarádovi psali, když vám po týdnu dojde odpověď? A nebo kde máte mezi stovkou zpráv to číslo, co vám posílal zhruba před měsícem? iPhone zlehčuje i tyto věci. SMS máte seskupené podle odesílatele a historie SMS chatu je řešena podobně jako historie Skype. Celou historii SMSek s jedním člověkem (příchozí i odchozí zprávy) máte „v jedné zprávě“. Vše je úžasně přehledné.

„Telefon v podstatě nic neumí. Lidé ale šílí, je to Apple.“

Ta největší kravina na konec :) Sám mám původní iPhone a žádný jiný produkt od Apple. Jenže ten telefon je naprosto geniální. Proč hledat něco zanořené v několika vrstvách menu, když můžete 2x ťuknout a mít to?

„nemá fm rádio, absence MMS“

Ano, FM rádio nemá. 8 GB myslím na MP3ky stačí. Co se MMS týče, tento problém řeší aplikace SwirlyMMS.


Linkuj.cz Jagg.cz


Komentáře » přidat

[1] Broken Dream, 24. 8. 2008 v 19.02

Ten člověk nemá páru o čem píše. První verzi Iphonu jsem měl také a byl jsem s ní spokojen, ale po čase mě přestal bavit, tak jsem ho prodal.


[2] OnNe, 16. 9. 2008 v 16.25

Podle tebe je iPhone možná skvělá věc. Ale možná sis ještě nevšiml jiných produktů za 14 tisíc korun. :)


[3] Tomáš, 16. 9. 2008 v 21.45

OnNe: Proč myslíš, že si češi kupují produkty Apple? Proč si kupují drahá auta když se dá jezdit i trabantem?

Mimo začlenění do určitých sociálních vrstev je tu i skupina lidí, která si radši připlatí za kvalitní produkt, než aby řešila problémy. Chce komfort, jednoduchost. tato skupina lidí si kupuje Apple a je s ním spokojena.

Cena není jediným faktorem. Dalším je pohodlí, časová (ne)náročnost. A něco, co má stylus ve mě opravdu nevzbuzuje pohodlí a úsporu času.

Nikdo ti iPhone nevnucuje. Jen mě zaráží že píšeš o něčem, cos podle mých argumentů v článku neměl v ruce.


[4] Dawe, 21. 10. 2008 v 16.10

Článek se mi líbí :) iPhone 3G mám asi týden a jsem nadmíru spokojený ;) vůbec na nic si nemůžu stěžovat….


[5] ChiLLi_Master, 3. 1. 2009 v 13.43

Iphone sice nemám, ale mám iPod Touch. O iPhone vím skoro všechno, a můžu říci, že je dokonalý. Hodlám prodat iPod a můj mobil a koupit si iPhone. Není pohodlí když furt musím nosit v jedný kapse mobil a na druhý iPod :D


Přidat komentář

(povinné)
(nebude zobrazen) (povinné)

RSS