PELMEL
domashneeporevo1.ru

Reklama

Mc Donald’s – jedna z nej stránek pro děti?

8. 9. 2007

Při toulkách na WorldHot.com jsem narazil v sekci „World hottest 100 kids web sites“ na velmi zajímavý odkaz v první dvacítce – odkaz na stránky restaurací McDonald’s … osobně mi nedochází, čím je daná stránka přínosem pro děti. Spíš bych jí naopak chápal v sekci 100 restaurací, kde nekupujte jídlo vašemu dítěti … právě v Americe je to riziko daleko větší, než u nás.

Sám jsem se jeden čas v těchto restauracích stravoval často, ale nyní mi to stačí jednou za dva měsíce, když není jiné východisko a nemám chuť na studenou bagetu. O to víc nechápu rodinky, které se jdou k Mc Donald’s najíst a děti, co ještě včera cucali mamince z prsou se tam ládují hamburgerem.

Každý svého zdraví strůjce, tak ho prosím neničte vašim dětem…

Meggle – nešťastné lžičky

30. 6. 2007

Dneska jsem narazil na reklamní blog. Pobavily mě spoty na jogurty Meggle, jsou oproti ostatním reklamám trochu netradičně pojaté, ale nechybí jim důvtip, což je hlavní. Trapných reklam je plná televize. Ať už na zmrzlinu Koral, deník AHA!, nebo expresní půjčky od GE Money Bank. Jak autor reklamního blogu píše, „Kampaň je založena na virálních spotech a bannerech o nešťastných lžičkách, které soudruzi z NDR vyvinuli tak, že odolávají i extrémní zátěži, ale bohužel pravda je jiná.“

Zmrzlina Koral – propadák!

28. 6. 2007

Reklama na polskou zmrzlinu Koral by se dala charakterizovat jedním slovem – propadák. Polská firma vsadila na známou osobnost, jenže produkční společnost si neuvědomila, že Helena Vondráčková není ta správná tvář, která by byla vzorem pro mladé lidi, především teenagery. Proboha, kdo za tou reklamou stojí?!

Soudnej člověk, navíc někdo, kdo se očividně v televizní reklamě pohybuje, snad nemůže přijít s nápadem, že produkt, kde je hlavní cílová skupina max. do 20-25 let, bude propagovat důchodce. (Tímto se omlouvám skalním fanouškům Helenky, ale v šedesáti už děti svým hopsáním neosloví. Podobné kreace bych možná ještě pochopil u nějakých kloubných preparátů, nebo spíš v reklamě na plastiku :-)

Fakt, že reklama nepřinesla žádný úspěch potvrdila i paní doktorka Jitka Vysekalová (předsedkyně České marketingové společnosti) v pořadu Média a svět, který vysílala ČT24 v neděli 24. června.

A to „nejlepší“ na konec. Samotná reklama, která vydělala balík peněz Helence, ale né zmrzlině Koral.

RSS