PELMEL
domashneeporevo1.ru

Prison Break a warez na univerzitách

15. 10. 2007

Když nabízejí univerzity studentům osobní stránky, je to tak trochu risk. Sice existuje určitý řád, existují i zákony, ale lidská blbost mnohdy vítězí.

Zajímalo mě jak se vyvine seriál Prison Break (Útěk z vězení), jestli to bude pokračovat stejně nezajímavě jako Lost (Ztraceni), nebo jestli to bude koukatelné. Projel jsem si pár stránek a jedna mě zarazila. Je umístěna na univerzitním serveru UHK.cz a obsahuje linky na rapidshare a je 100% kopií této stránky (samozřejmě k určitému datu).

Přestože tento web neporušuje české zákony (tedy pokud se nejedná o jednoho autora, porušuje autorský zákon), určitě to nedělá dobré jméno dané univerzitě. Myslím, že by v tomto směru měly univerzity zhodnotit své rozhodování, zda studentské weby ano či ne a pokud ano, za jakých podmínek. Minimálně bych očekával nějakého robota, který projíždí soubor po souboru na celem server se studentskymi weby a hledá choulostivá slova, jako například porno, warez, torrent, atp. Následně tyto stránky zařazuje do určité databáze, ve které je někdo manuálně filtruje podle toho, jestli jsou v pořádku či nikoliv.


Linkuj.cz Jagg.cz


Přidat komentář

(povinné)
(nebude zobrazen) (povinné)

RSS