PELMEL
domashneeporevo1.ru

Notebook Acer Aspire 7720G

28. 1. 2008

Před Vánoci jsem pro tátu sháněl notebook. Nároky byly předem dané – Intel (po předchozích zkušenostech s hlučným topením v podobě Athlonu), rozumná frekvence procesoru a dostatečně velkou RAM paměť a HDD. Měl by mít 17″ LCD.

Ve finále jsem vybral Acer Aspire 7720G – Intel Core 2 Duo 2.2 GHz, 2 GB DDR2 na 667 MHz, 250GB SATA disk, NVIDIA GeForce 8600M GT. vyhrál především díky tomu, že má integrovanou čtečku karet, která umí i xD (většina zaměstnanců / spolupracovníků má Olympusy a měsíčně je potřeba zpracovat přes 1000 fotek)

Jediné, čemu jsem se bránil byly Windows Vista. Měl jsem otřesnou zkušenost s nejnižší verzí tohoto systému, kde nešlo nastavit vůbec nic – pořád nabízel přiblblé průvodce, přes které bylo nastavení ještě těžší než normálně :) Jenže dnes už mají všechny notebooky Visty. Naštěstí práce s Windows Vista Home Premium je lepší než s těmi nejzákladnějšími (nejspíš Home Basic)

S odstupem času můžu hodnotit celkově notebook jako naprosto průměrný.

Sám používám Asus s XP a jsem s ním naprosto spokojen. Tento Acer mu obrazně řečeno nesahá ani po kotníky. Jednak mě Acer přesvědčil, že do svých notebooků po dlouhá léta integruje shitové CD a DVD mechaniky (Tento notebook má stejně jako tátův předchozí problém přečíst některá CD/DVD, je potřeba je dát do externí mechaniky, která si s nima hravě poradí) a Windows Vista jsou stále betaverzí operačního systému. Neumějí se bezpečně probrat z režimu spánku – po zapnutí mnohdy skočí okno s obnovou systému, který byl údajně vypnut nestandardním způsobem. Další otravnou věcí je okno s nějakým upozorněním, jestli chcete opravdu udělat to, co jste právě udělat chtěli :)

Kdybych si měl dnes vybrat notebook pro sebe, tak buď s Windows XP, nebo Mac OS X. Windows Vista stále v mých očích není stabilní systém.


Linkuj.cz Jagg.cz


Přidat komentář

(povinné)
(nebude zobrazen) (povinné)

RSS