PELMEL
domashneeporevo1.ru

Moje (otřesná) zkušenost s Vodafonem

27. 1. 2014

V rámci vylepšení přístupu účtování především reálné ceny dopravy při pronájmu plošin jsme do všech aut zavedli tablety. Když jsem řešil od koho si vybrat data, oslovil jsem Tarifomat, kde mi nabídli 500MB internet za 90 Kč vč. DPH. Paráda, u O2 máme za stejnou cenu FUP 150 MB. Poslal jsem tedy Tarifomatu fakturační údaje a čekal co bude.

Za dva dny přijel kurýr Intime s balíkem se SIMkami, kde převzetím podepisujete rovnou smlouvu. To je docela zajímavé řešení a ulehčilo by třeba u Air Bank zakládání účtu, kde člověk skenuje pár dokumentů, aby nemusel na pobočku, tohle je skoro lepší řešení. To je ale asi jediné pozitivum celého příběhu.

Po rozbalení zjišťuju, že někdo totálně zbastlil údaje odběratele smlouvy. V adrese je IČ, ale je to celé psané na mě, jako jednatele s adresou mého trvalého bydliště. Žádná taková adresa komunikací neproběhla. Naháním Tarifomat, ti se ohání, že Vodafonu poslali přesně to, co jsem jim poslal já. Fajn, tak je to nechám změnit, že se ozvou.

Druhý den volá paní z Tarifomatu, že jí ve Vodafonu zjednodušeně řekli, že je vše OK a co vlastně chci, že na smlouvě je IČ ok. Tak fajn, vysvětlil jsem, že mi takové FA asi účetní nevezme. Na to mi bylo řečeno ať si zajdu na pobočku Vodafonu. Po 10 minutách, kdy jsem slečně z Tarifomatu vysvětloval, že chyba není u mě a že se mi nikam chodit nechce, že právě abych nikam nemusel to řeším s nima jsem to vzdal, točili jsme se v kruhu, na dotaz co mám dělat, když nemám poblíž pobočku mi řekla, že jediná cesta je zajít na pobočku. Tohle je docela fail tarifomatu. Měli by být dost silní v kramflecích, aby to nechali někoho ve Vodafonu opravit bez nutnosti mé účasti.

Ok, šel jsem na pobočku. Na pobočce byla krásná, ochotná a milá slečna, alepoň nějaký světlý okamžik. Po chvilce vše vyřešila a rovnou mi aktivovala všechny SIM karty. A tady milý Vodafone další srajda – proč posíláte k čertu SMS o aktivaci služby na kontaktní telefon a ne na danou SIMku? Při aktivaci SIM se automaticky aktivuje asi 10 služeb a na každou SMSka. Aktivoval jsem 4 SIMky, a telefon mi bzučel ještě 5 minut po odchodu z prodejny.

Tak vše za mnou, říkám si … o víkendu došlo na instalaci SIM karet do tabletů, do té doby tam byly SIMky od O2, které byly k tabletům zdarma. Přehodil jsem karty, signál plný, nenapadlo mě zkoušet, byl jsem v tu chvíli na Wi-Fi. Uznávám, chyba.

Pondělí ráno, plošiny vyrazily na pronájem a já mám v 8:30 telefon od jednoho z řidičů „Volal jsem ostatním a nikomu nám nejde v tabletech internet“ … hurá, říkám si. Ok, jsem kousek od prodejny Vodafonu, zajedu tam. První zklamání – byl tam nějakej chlápek, ne ta slečna. Ok, vytáhne roletu pár minut před devátou, zapne starej počítač, co bootuje dalších 5 minut a po chvilce vidí vše aktivní. Super, takže vše OK, ale jim to nejde. Přes všechny plány tedy vyrážím za plošinama do terénu.

Cesta sněhem trvá 2x déle, ale za 50 minut jsem na kraji Prahy, kde jsou naštěstí dvě plošiny. Volám na Vodafone linku, kde mi po 10min čekání paní sdělí, že mi posílá chytré SMS pro nastavení tabletů a za 10 minut mi zavolá, jak se mi to povedlo. Říkám si super přístup. Jenže, po 30 minutách kdy na žádný z tabletů nedošla jediná SMS a poslední byla z nedělního večera o nastavení FlexiStropu mi došla trpělivost, opět volám na linku, opět čekám a pak zase vysvětluju problém někomu. Paní č.2 říká, že v systému vidí, že se mi ta předchozí nedovola. Dementuju to slovy, že bych měl na telefonu nepřijatý hovor a na alespoň jednom tabletu SMSku. Nic. Ok, hledá Nexus 7 nemůže najít. Odkazuje mne na jejich nastaveni.vodafone.cz – docela vtipný, když mi nejde internet, ale ok, našel jsem si to v iPhonu.

Celý problém byl, že se SIMkou od Vodafonu se do telefonu natáhlo asi 8 přístupových bodů Vodafonu, ale ten, kde se APN jmenuje „internet“ tam prostě nebyl.

Celý tohle ježdění, bádání, čekání, zkoušení mi zabralo 4 hodiny, aneb celý dopoledne. Díky, Vodafone…

A největší Vodafone FAIL na závěr, říkám tomu od začátku „Vodafone past“:

Už při problému se smlouvou se mi stala zajímavá věc – volám na 800 777 777 – tam mi nedokáží s úpravou smlouvy pomoci, protože již smlouvu mám a oni jsou linka pro nové zákazníky. Mám se obrátit na prodejnu nebo na Tarifomat. Tarifomat mě odkazuje na Vodafone. A linka Vodafonu 800 77 00 77 je mi k prdu, protože jsem v tu dobu neaktivoval SIMku, protože když je na špatný subjekt, nejdřív chci vyřešit logicky smlouvu.

No a dneska ta past znova. Na 800 77 77 77 mi nepomohou, protože od nastavení je tu 800 77 00 77 a tam se dostanete jen když víte telefonní číslo – k čemu bych sakra měl vědět tel. číslo SIMky v tabletu kde je jen internet ??? A přes to se na operátora prostě nedostanete. Kdybyste někdo věděl jak z téhle Vodafone pasti ven, budu rád. prostě číslo, kde někomu živýmu řeknu IČ a PIN a on mi pomůže s nastavením. Jen ne telefonní číslo.

A Vodafone samoobsluha, to je peklo a past sama pro sebe, to je jeden velkej UX fail a pozůstatek 90. let, kdy byli cool, že to měli jako jediní. Dneska ale samoobsluha u O2 vypadá a hlavně funguje o několik řádů lépe.

Update 2014/07 : Dal jsem Tarifomatu po půl roce druhou šanci a využil jejich služeb v porovnání cen elektřiny, resp. následně v přechodu na alternativního dodavatele elektřiny. Musím uznat, že po půl roce se kvalita služeb zvedla, operátoři se snaží a jsou vstřícní, průběh přepisu probíhal ze strany Tarifomatu hladce, vše bylo super připravené a smlouvy jak pro blbce – přečíst a na označených místech podepsat – za to palec nahoru, takhle připravený smlouvy mám rád :)


Linkuj.cz Jagg.cz


Komentáře » přidat

[1] Petr, 25. 3. 2014 v 10.51

Pane, ale za to nemůžou prostředníci jako Tarifomat, nebo jiní externisti, jednoduše jsou takhle. Sestavené podmínky u operátorů, já dělal přímo pro o2 a to by jste viděl jaký bordel operátoři mají, většinou se to zasedne u aktivace, to je jakoby jste vinil obchod za to, že vám prodal zabalenou TV a ta byla tozbitá, produkt je ok ale zprostředkovatel za to nemůže


[2] Tomáš, 25. 3. 2014 v 14.52

Chyba Tarifomatu byla bezesporu v tom, že mě hnala na pobočku kvůli chybě Vodafonu. Měli zatlačit na Vodafone a vše vyřešit spolu bez mé účasti, tuto chybu sami uznali.


[3] Petr, 25. 3. 2014 v 22.06

chápu, ale tohle si zákazníci sami vydupávají i přímo u operátorů, prostě operátoři jsou zahlcení denodenně novými aktivacemi, mají v tom bordel asi všichni, nicméně jste ve finále ušetřil ne? takže i když chápu a souhlasím, že to byl problém a chyba, platíte nyní méně a to je fajn


[4] Lenka, 30. 3. 2014 v 10.50

Krasny den. Na samoobsluze VF jste administrator, takze se na svoje cisla dostanete prehledne. Jinak jdyz rikate s tim na koho je napsana smlouva, je psana na firmu, ale musi byt snad uvedeno s kym se jedna. Jinak by vam mohl zmenit smlouvu kdokoliv, kdo si vase ico najde na netu. A souhlasim s predchozim komentarem, jelikoz uzavirate smlouvu s VF, tak se v tom Tarifomat nemuze angazovat. :-) Doporucila bych se poradne podivat na samoobsluhu, je prehledna, jento chce prohledat..:-)


[5] Tomáš, 30. 3. 2014 v 11.49

Samoobsluha – to myslíte tu službu Vodafonu z roku 2000, která se dnes načítá hodinu a po několika akcích vidíte jen kolečko loadingu? Možná pro jedno číslo to je OK, ale spravovat na tom pouhé 4 čísla bylo peklo, měnil jsem nastavení a u druhé položky se to seklo a řešením bylo zavolat na linku, ať mi to operátor nakliká sám. Tady by se Vodafone měl inspirovat O2, jejich „samoobsluha“, resp. „moje O2“ je přehlednější, rychlejší, bezproblémové.

Ke smlouvě – Chyba tarifomatu je v tom, že já si objednal službu u tarifomatu. Dal jsem jim údaje pro smlouvu. Dostal jsem smlouvu, která měla jiný subjekt, jinou adresu. Proto by to měli nechat opravit oni a ne že se budu tahat po prodejnách Vodafonu. Pokud si někde koupím televizi a ta nepůjde, taky ji půjdu reklamovat k tomu, kde jsem si ji objednal a ne k výrobci. Do doby dodání služeb pro mne byl partnerem Tarifomat, tady není o čem polemizovat. Jednoznačně to byla chyba Tarifomatu a ti to následně i uznali.


[6] Thug, 22. 8. 2014 v 12.20

Tarifomat nejlepší srovnávač. Moje zkušenosti s Tarifomatem jsou jen pozitivní – sami mi zavolali a nabídli super tarif, o kterým bych jinak nikdy nevěděl. Operátorka příjemná, vtipná a všechno proběhlo rychle, za 4 dny vyřízený.


Přidat komentář

(povinné)
(nebude zobrazen) (povinné)

RSS