PELMEL
domashneeporevo1.ru

Mojebanka – nejhorší online banking?

22. 8. 2007

Když jsem před rokem nebo dvěma začal pracovat s on-line bankovnictvím Komerční banky, nestačil jsem se divit, jakej balast může fungovat v bankovnictví. Kompatibilita pouze s Internet Explorerem (už více jak dva roky čelí díky této omezenosti KB kritice a stále to „řeší“), podivné certifikáty, prostě omezenost.

Právě ony certifikáty jsou velmi limitující. Buď si nahrajete certifikát na flash paměť a budete ho tahat všude, nebo budete s účtem pracovat jen na jednom počítači. U eBanky vám stačí mít mobil a znát pin pro gsm banking a připojíte se kdekoliv.

Asi jsem byl moc zhýčkaný eBankou, která je pro osobní účetnictví naprosto dokonalá. U mojí banky mi vyhovují šablony, hromadná autorizace, ale zbytek je naprosto příšerný. Když už po jistém bezpečnostním pochybení nasadili autorizaci pomocí SMS, mohli je rovnou posílat i šifrovaně. Respektive mohli tu službu nabídnout – kdo by si aktivoval gsm banking, dostával by sms šifrované, jako od ebanky.

O online platbách v rámci KB nemůže být ani řeč – což nechápu, KB by si tím výrazně utužila pozici na trhu. Dalším pochybením KB je právě ona kompatibilita pouze s Internet Explorerem, tím jim utíkají klienti, kteři chtějí online banking a mají MAC – produkční společnosti, studia, atp.

Dneska mě ale moje banka dokonale zaskočila. Po zprávách jsem si řekl, že pošlu nějaké menší platby – celkem to bylo asi okolo třiceti příkazů. Ve dvou třetinách mé práce (pár vteřin po půl deváté) na mě ale moje banka začala křičet, že jim skončil účetní den a že musím nastavit zítřejší datum, který se následně nastavil sám. Říkal jsem si ok, aspoň mě s tím neotravují. Dovkládal jsem poslední příkaz a když jsem je chtěl všechny autorizovat, systém zahlásil, že některé příkazy mají prošlý datum. Myslel jsem si, že si ho opět nastaví na první možný. Chyba. Ve finále jsem musel kus po kusu upravit a poté teprve autorizovat.

Čím mě Komerční banka překvapí příště?


Linkuj.cz Jagg.cz


Komentáře » přidat

[1] Rose, 26. 8. 2007 v 0.18

Zdravím všechny příchozí,

sice máte pravdu, nevšimla jsem si však, že by mi toto co Vám vadí také vadilo. Jsem ráda, že můžu svůj účet spravovat přes net, online banking není tak nutný, pokud máte účet u KB je to skoro stejné, platba je ve většině případů připsána ten samý den. Ebanka to má také jen v rámci eBanky rychlé, nikoliv posíláte-li peníze na účet kterékoliv jiné banky. Naopak mi KB banka vždy vyšla vstříc, a to i ve chvílích, kdy mě eBanka za roky co sem u ní byla nedala žádné benefity. Od KB mám již povolený debet na účtě, a dvě kreditky, toho bych se u eBanky za jejich tvrdých podmínek pro vůbec jakoukoliv výhodu či půjčku nikdy nedočkala. Poté co jsem měla tuto zkušenost v eBance jsem své hlavní finance výhradně začala převádět na účet KB a nyní eBanku ruším úplně, sice je pohodlná ale drahá a ne vždy ideální. Například když mám obdržet transakci ze zahraničí u KB ji mám většinou ten samý den, u eBanky jsem vždy čekala několik dní, takže takto asi moje zkušenosti.


[2] Rose, 26. 8. 2007 v 17.42

Ještě chci dodat, že dnes už je otázka jen pár vteřin doinstalovat do Firefoxu IE jádro ze stránek czilla, takže ohledně prohlížečů není problém, je ale jasné, že je potřeba také a to do jakéhokoliv prohlížeče mít nainstalovánu Javu od Sun, pokud vemete poslední verzi funguje i v IE 7 bez problémů aplikace Moje banka, takže ono si stačí vše zjistit a ne hned něco kritizovat.


[3] Tomáš, 26. 8. 2007 v 21.31

Rose, díky za komenty, ale nemůžu až tak souhlasit.

Jasně, debet je super, ale nebral bych to jako benefit, ostatně si to zaplatíte na procentech, pokud ten debet včas nesrovnáte. Když jsem někdy před 6 roky zakládal studentský účet u ebanky, nabízeli mi něco, sice to bylo jen do 50 000, ale jako studenta mě to tehdy nezajímalo, bylo to nevýhodné.

To samé s kreditkama, neměl jsem nejmenší problém před 3 roky dostat na svůj studentský účet embosovanou VISA kartu. Je to o tom, že si tu kartu zase zaplatíte. Můžete jich mít 20, když vám k něčemu budou :)

S přijímáním, ani posíláním peněz do zahraničí nemám problém, myslím, že jim to trván tak nějak standardně. Ono záleží, jestli to jde na přímo, nebo přes nějakou korespondenční banku, atp. Ale ani když jsem posílal peníze do Tanzánie přes korespondenční banku v Americe, netrvalo to nijak dramaticky dlouho. Ze které země a banky to máte ze zahraničí ještě ten den?

Naopak mi přijde, že KB to trvá stejně dlouho v rámci jejich banky, jako v rámci ostatních bank.

S IE jádrem zkušenost nemám, díky za tip, ale myslím, že to nebudu ani zkoušet, protože kdybych měl rád IE, nebudu používat FF :) Každopádně to nic nemění na velké omezenosti pro MAC.


[4] Jara, 1. 12. 2007 v 23.27

on-line bankovnictví Komerční banky funguje už i ve FF bez jádra IE


[5] monika, 21. 11. 2010 v 20.47

Dobry vecer,
mam dotaz ohledne plateb za mobilni sluzby Vodafone v kolonce „mobilni sluzby“ v menu MOJE BANKA. Zajima mne, proc pokud je hrazeno timto zpusobem, tedy: rozkliknu si v menu kolonku „mobilni sluzby“, vyberu „platba faktury“ a dale jen zadam tel. cislo, cislo faktury a castku, pote autorizuji a odeslu. Ihned mi prijde sms, ze Vodafone dekuje za plne uhrazeni faktury. Penize tedy k vodafonu dojdou, ale proc neni tato operace na vypise z uctu? Mate s timto nekdo zkusenosti? Banka mi totiz ztrhla platbu za UNOR 2010 v LISTOPADU 2010, s tim, ze penize neodesly tenkrat v unoru, pritom vodafone tvrdi, ze platba dorazila 17.2. Nemuzu se dohledat zadnych s techto plateb na vypisech a potrebuji se nejak branit. Muzete nekdo pomoci podobnou zkusenosti? Vite nekdo kde tuto transakci na vypise najit?


[6] Jana, 5. 4. 2014 v 22.58

Komerční banka a její internetové bankovnictví mě každou chvíli vytočí na nejvyšší otáčky..pořád nějaký problémy,každou chvíli to nefunguje,ty jejich certifikáty.Prostě děs,už toho mám plný zuby….


Přidat komentář

(povinné)
(nebude zobrazen) (povinné)

RSS