PELMEL
domashneeporevo1.ru

Přesun pošty z Outlooku na Mac Mail

3. 12. 2007

Dnes jsem řešil poměrně zajímavý problém. Převod emailů z Microsoft Outlook do Mac Mailu. V první chvíli jsem si myslel, že Mac Mail zbaští export z Outlooku podstčený jako import z Microsoft Entourage (Microsoft Outlook pro MAC). Nezbaštil.

Zkusil jsem proto poštu z Outlooku importovat do Outlook Express a následně celou složku překopírovat na Mac. Mac Mail nabízí import z Outlook Expressu, nicméně ho nezajímají fyzické soubory, jako spíš nesmyslná identita, která na Macu samozřejmě neexistovala. Ani tento krok tedy neprošel.

Do třetice jsem zkusil Thunderbird. Zlatá Mozilla! :) Převod se zdařil, zde je postup:

  1. Na PC nainstalujte Thunderbird. Nenastavujte žádné účty, jen importujte zprávy z Microsoft Outlook nebo Outlook Express.
  2. Najděte úložiště mailů Thunderbirdu a toto úložiště zkopírujte na Mac (nebo jen nasdílejte). Výchozí úložiště Thunderbirdu by mohlo na vašem PC vypadat nějak takto – C:\Documents and Settings\Uživatel\Data aplikací\Thunderbird\Profiles\abcdefgh.default\Mail\
  3. V Mac Mailu dejte import dat a jako druh klienta, odkud chcete importovat zvolte Other. V dalším kroku vyberte složku dat Thunderbirdu. Importní systém načte všechny složky souborů a vyzve vás k výběru, jaké všechny složky chcete importovat. Pak jen čekáte, než se data překódují.

Linkuj.cz Jagg.cz


Komentáře » přidat

[1] dobsovic, 21. 1. 2008 v 19.18

Dobry den,

prosim Vas, vedeli by ste mi pomoct? Dnes som si s priatelkou nainstaloval do notebooku Thunderbird a chceli sme do neho importovat emaily a email adresy, ktore mala predtym vo Winmail (VISTA). Nijako sa nam to vsak nedarilo a nevieme, ako to urobit. Podotykam, ze sme neznali problematiky a ak by ste boli ochotny, prosim o pomoc tak „lopatisticky“. Mame s priatelkou nadej? Nasiel som Vas na internete… Dakujem.

L.Dobsovic


[2] Tomáš, 21. 1. 2008 v 21.12

Myslím, že Thunderbird umí detekovat nainstalovaný Outlook a měl by vám tudíž při instalaci nebo prvním spuštění nabídnout import dat z outlooku. (nejsem si jistý, outlook nepoužívám již několik let). Stejně tak snad kontakty. Pokud ne, tak ty by měly jít exportovat do nějakého textového souboru a následně importovat do Thunderbirda.

Nějaké návody máte zde, snad pomůžou:
http://support.real-time.com/tbird/oe_import.html
http://kb.mozillazine.org/Import_from_Outlook_Express


[3] kamil, 18. 9. 2008 v 21.34

diky moc. navod super. vse probehlo bez problemu (teda jeste se to kopiruje, ale tvari se to ok :-)

tak je to ok. jeste jednou diky!


[4] DAVID, 17. 1. 2010 v 16.44

MOC DÍKY ZA RADU. KOPÍROVÁNÍ E-MAILŮ Z OUTLOOKU DO MAC PROBEHLO BEZ PROBLEMŮ.


[5] Venca, 10. 4. 2014 v 22.55

No mě to ztroskotalo na importu do thunderbirdu. Několik hodin probíhá import a nebere to konce. PST soubor má asi 5 GB


Přidat komentář

(povinné)
(nebude zobrazen) (povinné)

RSS