PELMEL
domashneeporevo1.ru

Link building – zkušenost s Americkou a Indickou firmou

16. 9. 2007

Rozhodl jsem se koupit pro dva anglické projekty přidání (resp. navržení) do katalogů, neboli directory submission.

Ve hře byly dvě nabídky. Navržení do 1000 katalogů za $20 a navržení do 300 katalogů za $18 (1000 katalogů u této druhé nabídky by stálo $60. Obě varianty s reportem (jméno katalogu, jeho adresa a PageRank jeho úvodní stránky) a samozdřejmě to měla být ruční práce, žádný software! Paradoxně ta levnější nabídka je od Američana, ta dražší od Inda.

Nicméně jsem se rozhodl vyzkoušet obě varianty. Každému jsem dal na práci jiné zařažení. Do týdne mi oba poslali report (víceméně jsem čekal, až dodělají dřívější zakázky, jak sami říkali). Zatímco od Inda přišly potvrzující emaily, Američan zadal svůj vlastní email, přestože žádal můj a tudíž jsem měl menší kontrolu.

Pro kontrolu obou hochů jsem použil Google Webmaster Central (pro porovnání počtu odkazů před a po žařazení) a Google Analytics (pro pozorování případného nárustu návštěv). Je to týden, a od Američana nevidím jediný odkaz. Ani ve webmaster central, ani když se podívám náhodně na nějaké katalogy, ani v analytics. Naopak práce Inda je téměř 100% úspěšná.

Navíc mi tento týden psal jiný člověk, který koupil také navržení od Američana, že nevidí jediný link a má stejné zkušenosti jako já. Oba nyní čekáme vrácení peněz – prý je vrátí, když nejsme spokojeni.

Nabízíte někdo manuální přidání do českých katalogů za rozumou cenu?


Linkuj.cz Jagg.cz


Komentáře » přidat

[1] Jan Linhart, 17. 9. 2007 v 22.14

Zdravím, zavítal jsem zde poprvé (díky odkazu z webtrhu) a ihned zajímavý článek – pro mě užitečný :-). Tyká/vyká se na tomto blogu? Pokud byste byl tak laskav a zaslal mi kontakt na toho šikovného Inda, tak budu rád, momentálně také řeším podobný problém.

České registraci již řešíte na webtrhu…cena je 5 – 10 Kč/katalog.


[2] Tomáš, 18. 9. 2007 v 10.36

Zdravím, tyká. Jasně, proč ne, kontakt na Inda pošlu – prosím pošli mi PM na webtrhu.


[3] Edie, 7. 10. 2007 v 20.22

Ahoj Tomáši, mohl by jsi mi také poslat kontakt na Inda? Jsem členem webtrhu, ale bohužel neznám tvůj nick. Předem díky.


[4] Michello, 7. 10. 2007 v 23.53

Jestli chceš, tak manuálně ti odkazy do českých katalogů můžu přidat za rozumnou cenu 1 odkaz/10 Kč.


[5] Pavel, 15. 8. 2010 v 12.11

Zdravím, také bych rád kontakt na inda, jestli by to bylo možné. Máme nový web a je potřeba ho trošku přiživit.


Přidat komentář

(povinné)
(nebude zobrazen) (povinné)

RSS