PELMEL
domashneeporevo1.ru

Kupuju fax a kasa mě posílá „do prdele“ :)

9. 8. 2007

Před 2 roky jsme do kanceláře kupovali fax. Tehdy se mi nejvíc líbil Panasonic KX-FLM552EX a mé představy dokonale splnil. Měsíčně zvládá tisknout stovky dokumentů při velmi malých nákladech. Potřebujeme vybavit novou kancelář a tak jsem sháněl ještě jeden tento model, ale podle očekávání má už nástupce – KX-FLM653EX.

K vyhledávání zboží používám v 70% jyxo. Nabízí několik filtrů a pokud nehledám nějakou speciální věc, je toto hledání velmi rychlé.

Při hledání nového faxu jsem se nechal unést sponzorovaným odkazem. Přešel jsem tedy na stránky Netfox. Sice hned vidím jaký mám koupit náhradní válec, jaký toner, ale nevidím fotku a chrlí to na mě nesmyslné položky v tabulce. Dostupnost: Sale, Status: V ceníku … cože? Možná by bylo fajn napsat rovnou, že dostupnost na dotaz a to,že je v ceníku vidím sám … kdyby tomu bylo jinak, na produkt se nejspíš nedostanu :)

No nic, jdu se ještě podívat o dům dál. Pokračuji na první nejrelevantnější výsledek – Obchodní dům MiJa. Tabulka detailu produktu je přehledná, faktická. Doprava zdarma, fajn. Dostupnost na dotaz … klikám na slovo na dotaz, ale nic se neděje … to nestojí o to abych jim napsal? nebo jim jen ujel kurzor a tváři se to fiktivně jako odkaz? No sice je kontaktní formulář vedle, ale to je neomlouvá :) Navíc nemají náhradní toner a válec. Alespoň ne mezi souvisejícím zbožím.

Jdu hledat dál. Koukám ještě na několik obchodů, ale nikde zboží nemají. Schválně si ze zvědavosti odfiltruju zboží dle ceny s limitem 5000, abych se zbavil nabídky tonerů. Narazím na x-store … sice o kvalitě eshopu nemůže být ani řeč, ale mají ho skladem. Po vyhledání nacházím i toner. Tady trochu tápu, protože u toneru není napsané, že je pro můj fax. Jdu proto na megaobchod a kasu, abych se podíval, jestli považují za kompatibílní ten samý toner. Na stránkách megaobchodu kompatibilitu potvrzují, na kasa.cz jakoby tušili, že u nich nic nekoupím a rovnou mě posílají nedefinovanou metodou do prdele. Ano, je to tak:

Kasa.cz mě posílá do prdele

Závěr
Pokud už investujete peníze eshopu, myslete i na to, jak vydělat na každém zákazníkovi co nejvíc. Není nic jednodužšího, než mu doporučit nějaké zboží k produktu, který kupuje. V mém případě tedy toner a válec. Stejně mě jejich koupě do 2-3 měsíců nemine, tak proč to nekoupit hned a neušetřit na poštovném. Ale jak je i tady vidět, díky dostupnosti a ceně i špatný eshop, který je někde trošku vidět, získá zákazníka :)

Závěr pro programátory
Vypněte si error reporting, nebo používejte logické pojmenování funkcí :)

UPDATE: V reakci na komentář z Kasy.cz bych rád podotkl, že mne onen error neurazil, ale pobavil :)


Linkuj.cz Jagg.cz


Komentáře » přidat

[1] PeEn, 12. 8. 2007 v 21.51

Ono tady to pojmenování logické bude :) Jen by mělo být použité „jinak“ logické, aby se duševní průjmy programátora nedostávaly k zákazníkovi. Ale samozřejmě error má být odchycen minimálně obecnou výjimkou a tohle se uživateli nemá vůbec objevit – vždy jen plnohodnotná stránka. Ale rozhodně mne to pobavilo :)))


[2] Josef Zamrzla, KASA.cz, 23. 8. 2007 v 23.11

Dobrý večer,
dle mého názoru nejsou podobně bulvární titulky zapotřebí. Jen pro Vaši informaci – jednalo se o zavádění a ostrý test nového systému pro odchyt chyb, věřte, že naším záměrem rozhodně nebylo posílání zákazníků do „oněch míst“. Celý proces trval jen několik málo minut, pokud se Vás několik vteřin existující odkaz na neexistující metodu dotkl, pak se Vám hluboce omlouvám, příště zajisté zvolím vtipnější pojmenování… :-)
Doufám, že nám i nadále zachováte svou přízeň, s přátelským pozdravem
Josef Zamrzla, KASA.cz


Přidat komentář

(povinné)
(nebude zobrazen) (povinné)

RSS