PELMEL
domashneeporevo1.ru

GTD #1 – Nezvyk a organizace neorganizovaného

19. 5. 2009

Po shlédnutí posledního digitu jsem si řekl, že bude na čase si konečně zorganizovat věci, byť to mám v plánu už od ledna.

První kroky jsou asi nejtěžší, za ten týden jsem měl několik chvilek, kdy jsem si řekl „kašlu na to“. Nicméně pořád válčím a věřím, že se to brzo zlomí, jde o zvyk.

První o co jsem se zajímal – jaký software na to použít. Bohužel na PC na to nic moc není, jediný aspoň trochu použitelný program je Thinking Rock, ale po chvilce hraní jsem zjistil, že to pro mě nebude to pravý ořechový, takže jsem se vrátil k tužce a papíru. V mým případě je to jednoduchý a snad i efektivní.

Vzal jsem A4 na šířku a rozdělil jí na 7 sloupců – v mém případě: Projekty, papíry, komunikace, nápady, rychlovky, ostatní, osobní

Projekty: jednoduše seznam rozdělaných projektů. V tom seznamu jsou projekty větší než drobné úpravy.
Papíry: klasický papírování. Vystavit fakturu, zaplatit to a to, koupit náplň do tiskárny, atd.
Komunikace: komu zavolat, komu napsat. Drobnou a rychlou komunikace řeším hned, případně zapíšu do rychlovek.
Nápady: to co mě napadne k danýmu projektu nebo i k jiným projektům a v tu chvíli mi dává smysl.
Rychlovky: drobné úpravy projektů, věci co mi zaberou max 15 minut každá.
Ostatní: prostor pro věci co se jinam nevejdou.
Osobní: prostě osobní :)

Ano, chybí cíle, ale v tuhle chvíli mám problém vůbec s tím režimem, takže cíl pro tento týden – zvládnout to a vydržet :)  O cílech a návycích bude nejspíš 2. díl …

Plány na každý den řeším na jiný papír, kde neorganizovaně škrtám, přepisuju, dopisuju. Ten pak večer „sesynchronizuju“ s velkým papírem :)

Na závěr pár užitečných linků:

Pokud  by někdo měl tipy do začátku, budu rád :)

UPDATE: Po toulkách na mitvsehotove.cz jsem narazil na Life Balance a ta aplikace vypadá 100x líp než Thinking Rock. navíc je možná synchronizace s iPhonem, takže to nejspíš ještě zkusím i nepapírově :)


Linkuj.cz Jagg.cz


Přidat komentář

(povinné)
(nebude zobrazen) (povinné)

RSS