PELMEL
domashneeporevo1.ru

E-shop: AVG a grisoft.cz

7. 9. 2008

Dnes mi přišel email od Grisoftu s informací, že zanedlouho vyprší má licence AVG 7.5. Klikl jsem tedy na uvedený odkaz pro prodloužení licence, vyplnil licenční číslo a následovalo první zklamání.

Podpora pro verzi AVG 7.5 končí ke konci roku 2008. Takže upgrade by byl zcela zbytečný. Další volbou byl cross upgrade na AVG 8.0. Tuto volbu jsem nakonec zvolil, ikdyž jsem z ní nebyl nadšený. S verzí 8.0 jsem se už setkal a nijak mi nepadla do oka. Přijde mi, že jde stejným směrem, jako Windows XP – přílišná snaha o zjednodušení aplikace má naprosto opačný výsledek. Nicméně 4000,- za 5 licencí na 2 roky je krásná cena (v případě pouhého upgradu by byla cena poloviční). Hodně lidí by mohlo argumentovat, že by si za tu cenu AVG nekoupili, nicméně AVG mi přijde uživatelsky i zabezpečením jako nejlepší volba.

Grisoftu však chybí dotah webu. Po tom, co jsem si vybral produkt jsem čekal, že na základě licenčního čísla budu mít předvyplněné fakturační údaje. Omyl. Přitom je to maličkost, která by působila velmi mile.

Další překvapení nastalo, když jsem vybral, že chci zaplatit na základě proforma faktury a produkt poslat poštou. Nikde nebyla avizovaná žádná změna ceny, ovšem na faktuře je manipulační poplatek ve výši 100,- Kč. Působí to velmi neprofesionálně, nikde na webu nejsou k nalezení ani obchodní podmínky (nebo jsou zanořené hluboko ve struktuře webu) . Byť je jasné, že Grisoft přefakturovává náklady na zaslání, jde stejně o skryté poplatky.

Až na tyto 2 nedostatky je samotný nákupní proces dobře udělaný. Neotravují vás zbytečné kolonky, mezikroky, prostě jednoduchý a rychlý nákup.


Linkuj.cz Jagg.cz


Komentáře » přidat

[1] Ladislav Jančík, 7. 9. 2008 v 22.04

Kdybyste kontaktoval sveho prodejce HW a SW, urcite byste dostal slevu a zaslani/pripadnou instalaci byste mel zdarma. :)


[2] Tomáš, 8. 9. 2008 v 10.29

Svého prodejce? Jakého? :)
Nejde mi o to, že mě to stálo o stovku víc, spíš jsem chtěl poznamenat nedostatky toho webu.


[3] Josef Hos, 16. 9. 2008 v 13.37

Dobrý den, děkujeme za komentáře. Český e-shop určitě projde kompletní revizí (už docela přesluhuje).

Zde je komentář k předvyplnění osobních dat na základě vloženého licenčního čísla:

Není to žádný problém, je to zablokované schválně. Potom by totiž kdokoliv mohl získat osobní data majitele daného licenčního čísla.

V novém e-shopu by mělo být volitelné přihlášení, což umožní ověřit majitele a předvyplnit údaje pro větší pohodlí.


Přidat komentář

(povinné)
(nebude zobrazen) (povinné)

RSS