PELMEL
domashneeporevo1.ru

Doména u ACTIVE 24? Za trest!

1. 12. 2007

Je pro mě těžko uvěřitelné, jak některé firmy vůbec mohou existovat. Konkrétně ACTIVE 24. Ceny hostingu jsou přehnané, a především neodpovídají dostupnosti. Co je ale horší je jejich administrace, ve které se vyzná asi jen proškolený operátor.

Pro jednoho klienta jsem stěhoval web z ACTIVE 24 na světhostingu.cz – za stejnou cenu mají lepší dostupnost, rozumný spam filtr a podstatně větší diskový prostor. Pokud bych chtěl to samé co nabízí světhostingu.cz v tarifu standard, u ACTIVE 24 bych za to zaplatil 5x více.

Hlavní problém, který jsem u ACTIVE 24 měl je nastavení emailů. Dostanete nějaký limit – který si sice nastavíte, ale musíte natvrdo nastavit velikost jednotlivých schránek. Jinými slovy není podstatné, že máte např. 1 GB pro emaily a uživatelé se o tento prostor podělí, ale u ACTIVE 24 musíte nastavit maximální velikosti schránek tak, aby jejich součet byl měnší nebo roven limitu (tedy například 1 GB). Toto jsem ještě nikde jinde neviděl. O spoplatnění AWStats cenou 29 Kč / měsíc nemluvě.

Zpět ale k doménám. V porovnání s FORPSI je jejich administrace silně zaostalá. Pokud nevíte NSSET, jste v háji. Oproti forpsi jej nemáte kde založit (což je problém, pokud využíváte menší zahraniční webhosting, pravděpodobnost existence NSSET u CZ NIC je hodně malá). Pokud NSSET víte, stále nemáte vyhráno. Proklikal jsem se až ke změně domény (nic neříkající ikonky bez altů a titulků jsou zde samozřejmostí) a do položky sada nameserverů jsem místo „NSS:GLOBE-SGLO000001:1“ logicky zadal „NSS:NETTIP“. Kdo byste to udělal jinak? Asi nikdo. Jenže ACTIVE 24 to nebere a NSS: se podle jejich operátora psát nemá. Nejen že to není nikde napsané, ale neskočí ani žádná chyba, která vás vyzve k odstranění prefixu NSS: – jak (ne)logické.

Doufám, že se mi povede na druhý pokus doménu přesunout na svět hostingu. Nerad bych řešil podobné nelogické nastavení v PHP, příp. Apache (resp. jeho modulech, pokud je ACTIVE 24 vůbec nabízí)


Linkuj.cz Jagg.cz


Komentáře » přidat

[1] NetHill, 4. 3. 2008 v 18.56

NSSET můžeš vytvořit pro jakoukoliv doménu zdarma ihned na této adrese: https://www.forpsi.com/domain/cr-nsset.php


[2] markonius, 20. 4. 2008 v 10.54

Podle m2 je aktuálně při pádu dolaru lepší a levnějnější hostovat v USA, třeba u godaddy.com.

GoDaddy má absolutně špičkovou administraci, která je o 10 let dál než mají české hostingy a ceny jsou úplně super, pravidelně mi na mail chodí akce. Takže pokud si třeba zřídíš doménu .info za 2 dolary (30 Kč) tak ti do měsíce přijde i nějaká slevová akce a pak máš třeba hosting za 40 dolarů na rok (t.j. 600 Kč) a máš 10GB prostor, php, mysql… Dokonce si hosting můžeš přehazovat mezi doménami atd… No prostě super.


Přidat komentář

(povinné)
(nebude zobrazen) (povinné)

RSS