PELMEL
domashneeporevo1.ru

Člověk na výměnu odkazů

16. 2. 2008

Před pár týdny jsem přemýšlel, že bych využil služeb člověka, který hledá partnery pro výměnu odkazů. Čím víc se blížila doba, že jsme se měli domluvit, tím víc jsem pochyboval o tom, jestli to vlastně chci.

Proč jsem začal pochybovat?

Jednoznačně proto, že jsem si nebyl jistý, jestli to bude až tak přínosné. Sice ušetřím pár hodin času hledáním partnerů, ale zase budu mít tématické weby a vyberu si jen ty, které za něco stojí. Pokud máte klienta, který buduje brand a jeho značka na trhu něco znamená, nebude působit moc dobře, když na stránce s odkazy budou online hry, mp3 ke stažení zdarma a podobné nesmysly. Naopak přínosem pro všechny je, když na stránce s odkazy nalezne návštěvník stránky, které ho třeba i zaujmou.

Další obrovskou nevýhodou je, že část svého potencionálního úspěchu vložíte do rukou někoho, kdo může své služby nabídnout konkurenci. V takovém případě udělá stejnou práci pro něho a výsledkem je téměř nulový efekt a peníze v háji.

Tím, že daného člověka platíte za odkaz, je v jeho zájmu toho dohodnout co nejvíce. Jenže pokud se snaží moc, začne spamovat a tím vám dělá špatnou reklamu. Pokud pak napíšete danému webmasterovi žádost o výměnu, má vás za spamera č. 2.

Jaké máte zkušenosti s podobnými nabídkami?

Na závěr bych rád zmínil, že mám zájem o linkbuildera na jednocestné odkazy. Pokud tuto službu nabízíte, nebo o někom víte, budu rád, pokud mi dáte vědět přes komentář, nebo email.


Linkuj.cz Jagg.cz


Komentáře » přidat

[1] Homer, 8. 8. 2008 v 9.32

Před časem mne zaujala nabídka jedné firmy nabízející tvorbu komentářových zpětných odkazů. Požadovali 20 Kč za odkaz, s tím, že se v žádném případě nejedná o Spam, ale o hodnotné a věcné komentáře. Na stránce měli i reference několika spokojených klientů. Dal jsem si tu práci a vyhledal odkazy vedoucí na jednoho ze spokojených klientů. Většina odkazů byla na různých pubertálních blogíscích. Text komentářů byl nejčastěji ve tvaru „Wow, super.“ Za 20 Kč docela bída. Linkbuilding si dělám radši sám.


Přidat komentář

(povinné)
(nebude zobrazen) (povinné)

RSS