PELMEL
domashneeporevo1.ru

Chorvacko? Chorvatsko!

17. 6. 2007

Češi jsou mistři a čeština je zrádná. Jedním z častých omylů je psaní slov tak, jak je vyslovujeme. Docela mě zarazilo, kolik lidí vyhledává (alespoň na seznamu) slovo „Chorvacko“ … je to denně skoro stovka. Nyní, začátkem sezóny i přes 300.

A jako vždy i tady platí, že na lidské blbosti se dá vydělat. A na těchto „blbcích“ vydělává BK Tour, protože jako jediná cestovní kancelář myslí i na slovní hříčky a nabízí na tuto frázi dovolenou v apartmánech a hotelích v Chorvatsku. Díky tomu můžou malé náklady proměnit na zajímavý zisk.

 

Perlou výsledku vyhledávání fráze „Chorvacko“ je cestovní kancelář J-Tour … zběžně jsem na jejich webu napočítal přes 10 chyb, což je na tak málo textu až moc. Například:

  1. „Vaše cestovní kanelář“ – správně: „Vaše cestovní kancelář“
  2. „slevy nadrámec“ – správně: „slevy nad rámec“
  3. „prodej letenek ČSA + nejlevnějších leteknek“ – správně: „prodej letenek ČSA + nejlevnějších letenek“
  4. „prodej bonusových jízdenek po Evrově“ – správně: „prodej bonusových jízdenek po Evropě“
  5. „poznávací zíjezdy“ – správně: „poznávací zájezdy“
  6. „Welnes programy, lázně“ – správně: „Welness programy, lázně“
  7. A na závěr, mimo dalších nesrovnalostí co se destinací týče, ještě to slavné „Chorvacko“, díky kterému jsem tam vůbec zabrousil :)

Závěr:

Autorem webu je Blue Web Studio (za odvedenou práci si proklik nezaslouží). Jak sám autor říká, „Firma bluewebstudio.cz se profesionálně zabývá tvorbou kvalitních www stránek již po dobu 3 let.“ … :-)


Linkuj.cz Jagg.cz


Přidat komentář

(povinné)
(nebude zobrazen) (povinné)

RSS