PELMEL
domashneeporevo1.ru

Né vždy je výdělek výdělkem!

8. 5. 2007

Popularita Google AdSense mezi českými webmastery roste, o tom není pochyb. Občas se stane, že webmaster nasadí svůj adsense kód bez vědomí majitele webu, jindy dokáže majitele přesvědčit na snadný „výdělek“ (jinak si to nedokážu vysvětlit). Né vždy je ten výdělek ale opravdovým výdělkem.

Pokud provozujete web a není o informacích, ale o businessu, snažíte se tedy nabídnout produkt či službu, AdSense podle mého názoru nemá na vašem webu co dělat. S největší pravděpodobností se totiž v kontextové reklamě ukáže vaše konkurence. Stále více se ale setkávám s opakem.

Nechci rozpoutat flame, ale pro příklad si přeci jen vezmu dva, podle mého názoru nikterak malé a neznámé weby od nijak zanedbatelných autorů.

První příklad: EU Travel Service

AdSense - EU Travel ServiceEU Travel Service je poměrně velký zprostředkovatel ubytování. O to víc mě zaráží, že na stránce s Prague Hotels mají 3 reklamní boxy, tedy 12 reklamních textů svých konkurentů. U takového webu to znamená výdělek několika desítek centů za klik, a ztrátu několika desítek dolarů za neuskutečněnou rezervaci. Proto EUTravelService.com je podle mého názoru příklad, jak na 1000 dolarech z reklamy prodělat (minimálně) 10 000 dolarů na provizích.

Druhý příklad: Webdesign PAY & SOFT

AdSense - Webdesign Pay & SoftDruhým příkladem je Webdesign PAY & SOFT. U článků bych AdSense chápal, článek o modle jménem PageRank není primárně určen zákazníkům, ale na úvodní stránce už to dokáže někoho „přetáhnout“. Ikdyž ta ztráta tu nebude tak markantní, jako ji vidím u EU Travel Service.


Linkuj.cz Jagg.cz


Komentáře » přidat

[1] Hujer, 3. 8. 2007 v 10.48

Však konkurenční reklamy se dají jednoduše blokovat v nastavení účtu AdSense. Jen ty se jim to asi muselo chtít …


[2] Fred, 13. 10. 2007 v 21.57

Dnes jsem smál tomu samému u Adwors. Hledal jsem nějaké osvětlení a na dotaz svítidla jsem proklikal všechny ty nefunkční (rendl studio) či nepohodlné, nebo naprosto nesouvisející stránky (epoptávka). Pak jsemklikl na přirozený výsledek svitidla-levne a teprve tam to odpovídalo dotazu. Holt si majitelé webů myslí, že stačí zaplatit reklamu a funguje to samo i bez odpovídajícího obsahu. BTW proč je tu povinný e-mail?


[3] Tomáš, 14. 10. 2007 v 9.14

Fred: Zajímavý postřeh, díky za doplnění. To co popisuješ je z větší části problém některých PPC agentur, resp. PPC patlalů. Za každou cenu nasadit zajímavé fráze, ale už nikdo nedomyslí, jestli tam bude opravdu tak zajímavá konverze, aby se reklama zaplatila, resp. aby vydělávala.
E-mail je tu jako jakási anti-anonymní složka v pozadí. Nezobrazuje se, tudíž nehrozí spam. Jen chci mít přehled – snad to nebude nikomu překážet :)


[4] Pavel, 14. 10. 2007 v 9.42

Jak jsme koukal na stránky Webdesign Pay&Soft tak si myslím, že těch zákazníku tolik nemají a více jim nese AdSense….


[5] WebDesign PAY & SOFT, 7. 11. 2007 v 1.03

Tomáš: Nebylo by od věci uvádět správné jméno toho, o kom píšeme… Nebylo by od věci upozornit toho, o kom píšeme, že o něm píšeme a případně jej požádat i o jeho vyjádření.

Pavel: Jsou firmy, které mají stovky malých zákazníků s malými výdělky, jsou firmy, které mají desítky zákazníků s velkými výdělky. AdSense rozhodně není to, co by WebDesign PAY & SOFT živilo, je to jen forma, jak se elegantně zbavit zákazníků, o které nemáme zájem. A ano, uvažuji o nějaké korekci AdSense na našem webu, nikoliv však pro to, že by ta „nepatřil“, ale proto, že jeho klikatelnost je na tak nízké úrovni, že zvažuji, zda to není zbytečná zátěž pro naše návštěvníky. Ostatně, k AdSense na našich stránkách jsem se již vyjadřoval i na jiných stránkách a nehodlám zde znova rozvýjet, proč jej na stránkách mám.


[6] Tomáš, 7. 11. 2007 v 17.02

PAY & SOFT: Za jméno se omlouvám, upravil jsem ho. Nad ostatním jen nechápavě kroutím hlavou. To, co píšete v komentáři Pavlovi jsem myslím dostatečně naznačil v těch 3 větách, které jsem o vás napsal. Tzn. myslím, že ty 3 věty se nedají sesumarizovat tak, že jsem psal o Vás.


[7] MilanC, 15. 1. 2009 v 23.30

Ahoj, konkurence se dá u adsense v rozumné míře blokovat, jen je třeba tomu ten čas věnovat.


Přidat komentář

(povinné)
(nebude zobrazen) (povinné)

RSS