PELMEL
domashneeporevo1.ru

Archív: Prosinec 2008

Problém s MP4 videi na webu

25. 12. 2008

Minulý týden jsem přišel na to, že mi z nějakého důvodu nejdou MP4 videa ve webových FLV přehrávačích (JW FLV Player a FlowPlayer). Hledal jsem příčinu a po několika hodinách mám funkční řešení (byť nebude jediné).

Problém je údajně v hlavičkách, u videa je potřeba při kódování nastavit „Fast start“

Tento problém řeší u již překódovaných videí program MP4Box a návod na použití je víceméně takovýto (pro Windows):

  1. Stáhněte si MP4Box zde (verze 0.4.5 mi hlásila chybu, použil jsem 0.4.4, nicméně je lepší nejdřív zkusit nejnovější verzi, třeba vám půjde)
  2. Doporučuji pro všechny případy zazálohovat původní videa, protože budou přepsaná
  3. MP4Box.exe nahrajte do složky kde máte soubory s MP4 videi
  4. Spusťte příkazový řádek (Start -> Spustit ->napište“cmd“ a OK)
  5. Otevřete si složku s MP4 videi a MP4Box na vašem disku (příkaz „cd ..“ vás dostane o adresář výše a „cd test“ otevře adresář test ve složce kde se nacházíte – nejideálnější je nahrát si videa na disk C: do složky „mp4“ a několikrát napsat „cd ..“ a až jste v c: tak „cd mp4“)
  6. Do příkazového řádku napište „MP4Box -isma nazev_videa.mp4“ a stiskněte enter
  7. MP4Box vám upraví hlavičky videa pro Fast start

Pro někoho bude jednodužším řešením program YAMB, který má uživatelsky příjemnější interface (není to příkazový řádek, ale program). Do YAMBu je třeba v nastavení vložit cestu k MP4Box (pokud vám převod nepůjde, zkuste starší verzi MP4Box)

Řešení pro Mac: Nejelegantnější řešení je pomocí programů Quicktime Pro (možnost též pro Windows) nebo Compressor (součást programu Final Cut Studio) tak, že při převodu do MP4 (kodek .H264) zaškrtnete „Prepare for internet streaming“ a poté vyberete „faststart“

RSS