PELMEL
domashneeporevo1.ru

Archív: Květen 2008

Jsme národ bulvárních tupců?

9. 5. 2008

Před pár dny obletěla bulvárem a médii zpráva, že se nejlépe placený moderátor Leoš Mareš spustil s prostitutkou. Ta ho pak měla vydírat fotkama. Myslel jsem si, že to lidi přejdou s tím, že si chtěla nějaká štětka namastit kapsu a nevyšlo jí to. Opak je ale pravdou, bulvární konzumenti to žerou.

Blesk je blesk a lepší už nebude

Před nějakou dobou byl v televizi rozhovor s Libuší Šmuclerovou, generální ředitelkou Ringieru, který Blesk vydává. V tomto rozhovoru na mě tato dáma působila velmi chytře. Mimo jiné mezi řádky říkala, že chtějí, aby Blesk nebyl tak malomyslný bulvár, jako tomu bylo v té době. Pár měsíců je pryč, a nic se zřejmě nezměnilo.
Proč by jinak publikovali fotky, kde je jasně vidět, že byl Leoš Mareš „sjetý“? Jako pardon, ale po 2 minutách „kouření“ se ani nepohnul?

Jsme národ tupých bulvárních konzumentů.

Leoš Mareš a kauza “prostitutka”

Jak jinak si vysvětlit ten asi dvacetinásobný nárůst popularity?

3 měsíce s Apple iPhone

2. 5. 2008

Zhruba před čtvrt rokem jsem si koupil iPhone. Během té doby se mi iPhone zaseknul a nějakou dobu si pobyl u doktora.

Po třech měsících jsem s ním protelefonoval několik desítek hodin, odeslal několik set zpráv a odposlouchal pár hodin hudby. Zde je pár postřehů, které jsem používáním pochytil:

  •  Kryt a celkový tvar je super. Pád z 5ti dlaždicových shodů vydržel bez větší újmy :) jedinej škrábaneček je na Docku od SIM
  • Procházení zpráv je velmi rychlé i když jich je v telefonu halda
  • Během třech měsíců zamrzl pouze jednou, a to možná jen kvůli handsfree Parrot CK 3100 – neustále (asi hodinu) se chtěl synchronizovat
  • iPhone nosím v kapse bez obalu, občas se mi povede dát do stejné kapsy klíče, ale displej je bez škrábance.
  • iPhone má výbornou anténu! Tam, kde se Nokia 6230 nechytala má iPhone o 3 čárky lepší signál.
  • Co se týče nevýhod, největší je zapuštěný vstup pro sluchátka. Díky tomu tam dostanete snad jen originální sluchátka od Apple. Nechal jsem si vyvézt do auta vstup na AUX (když už to škodovácká navigace nabízí) a problém byl na světě. Propojovací kabel jsem musel ořezat co to šlo. Teď místy v JACK konektoru koukají kabely.
  • Další nevýhodou je nic moc rychlost WiFi.
  • Stejně tak postrádám možnost instalovat certifikáty – to je nevýhoda oproti PDAčku, Windows Mobile certifikáty umí.

Sečteno, podtrženo – i po třech měsících jsem velmi spokojený. iPhone je jednoduchý a velmi chytrý telefon :)

RSS