PELMEL
domashneeporevo1.ru

Archív: Únor 2008

iPhone firmware 1.1.3

21. 2. 2008

Minulý týden se objevilo několik verzí na odbokolvání iPhone pomocí softwaru, nikoliv Turbo SIM. Díky tomu se Ivanovi podařilo rozběhnout můj iPhone.

Spolu se softwarovým odblokováním je možné také updatovat na firmware 1.1.3. Co 1.1.3 přináší?

Nové aplikace map
– Vyhledání destinace
– Zlepšený interface

Poslání SMS zprávy více příjemcům (to ocení hlavně Petr s Honzou – diváci vědí :)

Nastavitelný Home Screen
– Vlastní uspořádání ikon
– Přidání oblíbených stránek v Safari na Home Screen stránky
– Vytvoření až 9ti Home Screen stránek

IMAP podpora pro Gmail

Podpora pro „video půjčovnu“ v iTunes Store

Rozšířený video přehrávač
– Epizody
– Titulky
– Změna jazykové stopy

Podpora textů u písniček v iPodu

Člověk na výměnu odkazů

16. 2. 2008

Před pár týdny jsem přemýšlel, že bych využil služeb člověka, který hledá partnery pro výměnu odkazů. Čím víc se blížila doba, že jsme se měli domluvit, tím víc jsem pochyboval o tom, jestli to vlastně chci.

Proč jsem začal pochybovat?

Jednoznačně proto, že jsem si nebyl jistý, jestli to bude až tak přínosné. Sice ušetřím pár hodin času hledáním partnerů, ale zase budu mít tématické weby a vyberu si jen ty, které za něco stojí. Pokud máte klienta, který buduje brand a jeho značka na trhu něco znamená, nebude působit moc dobře, když na stránce s odkazy budou online hry, mp3 ke stažení zdarma a podobné nesmysly. Naopak přínosem pro všechny je, když na stránce s odkazy nalezne návštěvník stránky, které ho třeba i zaujmou.

Další obrovskou nevýhodou je, že část svého potencionálního úspěchu vložíte do rukou někoho, kdo může své služby nabídnout konkurenci. V takovém případě udělá stejnou práci pro něho a výsledkem je téměř nulový efekt a peníze v háji.

Tím, že daného člověka platíte za odkaz, je v jeho zájmu toho dohodnout co nejvíce. Jenže pokud se snaží moc, začne spamovat a tím vám dělá špatnou reklamu. Pokud pak napíšete danému webmasterovi žádost o výměnu, má vás za spamera č. 2.

Jaké máte zkušenosti s podobnými nabídkami?

Na závěr bych rád zmínil, že mám zájem o linkbuildera na jednocestné odkazy. Pokud tuto službu nabízíte, nebo o někom víte, budu rád, pokud mi dáte vědět přes komentář, nebo email.

iPhone je u pana doktora

9. 2. 2008

Jak se zdá, koupil jsem prokletej iPhone.

Ještě ten večer, kdy jsem si iPhone přivezl domů mi sežral TurboSIM. Zní to divně, ale je to tak. V „docku“ na SIM kartu jsem vyndal jen samotnou SIMku, Turbo SIM zůstala v telefonu. V asi 2mm škvírce jsem jí entomologickou pinzetou doloval 2 hodiny. O tom jsem ale psal v prvních krůčcích.

iPhonem mi padl rychle do ruky. Opravdu super telefon, jednoduchý, přehledný, chytrý. Vydržel mi ale jen do 1.2. Ve čtvrtek jsem po deváté ráno odeslal SMSku, v 10 už odesílání nefungovalo. iPhone hlásil „error sending message“. To bych přežil, stejně jsem měl v pátek večer schůzku s iPhone doktorem. Jenže tím drama nekončí.

Pátek začal hekticky. Jel jsem ráno na schůzku, ale už jsem nepočítal s tím, že jsou prázdniny. Ve čtvrtek napadlo trochu sněhu, takže hned ráno vyrazili skoro všichni pražáci na hory. Zůstal jsem proto ve štrůdlu na místě, kdy v pátek ráno nebývá. Poslední co jsem s iPhonem stihl bylo zavolat, že se opozdím. Dorazil jsem za klientem a byl „klid“. iPhone hlásí „No service“. Nejdřív jsem tomu nepřikládal moc váhu, protože v tom místě jsem se s O2 ani minule nechytal. Nicméně po pár kilometrech mi bylo jasné, že se mi stalo to, co jsem četl v diskusi. iPhone zamrzl.

Doufám, že mi dá pan doktor iPhone do pořádku a bude to poslední problém, který jsem s ním měl :)

Už jen kvůli tomuto jsem nechtěl kupovat iPhone přes eBay. Pokud se něco sesype, zasílání telefonu na reklamaci, případně vyřešení problému v ČR vás vyjde mnohem dráž než kdybyste ho koupili tady – tedy pokud byste měli smůlu a sesypal by se jako ten můj.

RSS