PELMEL
domashneeporevo1.ru

Archív: Leden 2008

Notebook Acer Aspire 7720G

28. 1. 2008

Před Vánoci jsem pro tátu sháněl notebook. Nároky byly předem dané – Intel (po předchozích zkušenostech s hlučným topením v podobě Athlonu), rozumná frekvence procesoru a dostatečně velkou RAM paměť a HDD. Měl by mít 17″ LCD.

Ve finále jsem vybral Acer Aspire 7720G – Intel Core 2 Duo 2.2 GHz, 2 GB DDR2 na 667 MHz, 250GB SATA disk, NVIDIA GeForce 8600M GT. vyhrál především díky tomu, že má integrovanou čtečku karet, která umí i xD (většina zaměstnanců / spolupracovníků má Olympusy a měsíčně je potřeba zpracovat přes 1000 fotek)

Jediné, čemu jsem se bránil byly Windows Vista. Měl jsem otřesnou zkušenost s nejnižší verzí tohoto systému, kde nešlo nastavit vůbec nic – pořád nabízel přiblblé průvodce, přes které bylo nastavení ještě těžší než normálně :) Jenže dnes už mají všechny notebooky Visty. Naštěstí práce s Windows Vista Home Premium je lepší než s těmi nejzákladnějšími (nejspíš Home Basic)

S odstupem času můžu hodnotit celkově notebook jako naprosto průměrný.

Sám používám Asus s XP a jsem s ním naprosto spokojen. Tento Acer mu obrazně řečeno nesahá ani po kotníky. Jednak mě Acer přesvědčil, že do svých notebooků po dlouhá léta integruje shitové CD a DVD mechaniky (Tento notebook má stejně jako tátův předchozí problém přečíst některá CD/DVD, je potřeba je dát do externí mechaniky, která si s nima hravě poradí) a Windows Vista jsou stále betaverzí operačního systému. Neumějí se bezpečně probrat z režimu spánku – po zapnutí mnohdy skočí okno s obnovou systému, který byl údajně vypnut nestandardním způsobem. Další otravnou věcí je okno s nějakým upozorněním, jestli chcete opravdu udělat to, co jste právě udělat chtěli :)

Kdybych si měl dnes vybrat notebook pro sebe, tak buď s Windows XP, nebo Mac OS X. Windows Vista stále v mých očích není stabilní systém.

Převod kontaktů z Nokie do iPhonu

26. 1. 2008

Chvíli po tom, co jsem si koupil iPhone jsem řešil jak dostat kontakty z Nokie 6230 do iPhonu. Stáhl jsem nejnovější podporovanou verzi Nokia PC Suite (verze 6.x) pro Nokii 6230 a zazálohoval jsem kontakty. Pak jsem si všiml, že v rámci synchronizace nabízí Nokia synchronizaci s Outlook Express (neboli Windows Address Book).

Zde je návod jak jednoduše přesunout kontakty z Nokie do iPhone. Na posílání vizitek po Bluetooth zapomeňte, iPhone je ještě neumí zpracovat. Je to ovšem do času, protože kontakty ukládá ve standardním formátu, takže jde jen o to, aby to Apple v rámci nějakého firmware vyřešil.

  1. Zazálohujte si obsah telefonu do PC. (není nutné, ale je to praktické)
  2. Pokud používáte Outlook Express k přijímání pošty, udělejte si export všech kontaktů (opět pouze jako záloha, není nutné). Poté vytvořte novou složku a do ní přesuňte všechny stávající kontakty tak, aby hlavní složka byla prázdná.
  3. Otevřete Nokia PC Suite a v rámci synchronizace uložte všechny kontakty z telefonu do Outlook Express (Windows Address Book)
  4. Dejte iPhone do kolébky, zapněte iTunes. V menu pod devices vyberte iPhone a v hlavním okně vyberte záložku Info. Zde v části Contacts zaškrtněte synchronizaci s Windows Address Book. Pokud jste měli v adresáři Outlook Expressu nějaké kontakty, vyberte z nabízených skupin kontaktů pouze hlavní skupinu – tedy kontakty z Nokie. Pokud jste měli adresář Outlook Expressu prázdný, nenabídne vám iTunes žádné skupiny a bude pracovat s hlavní skupinou automaticky.
  5. Klikněte v iTunes na tlačitko Sync a čekejte, než se data nahrají do iPhonu.

Synchronizace je hotová a kontakty jsou v iPhone :)Nakonec ještě jeden tip – pokud máte v mobilu kontakty nějak logicky uspořádané (vždy třeba Jméno Příjmení, nebo opačně), je dobré toto řazení nastavit v iPhonu. Při synchronizaci bere kontakty z Nokie podle svého nastavení. Tzn. pokud máte kontakt ve starém telefonu kontakt Pepa Novák a v iPhonu Display order Last, First , tak pak bere Pepu jako příjmení, Nováka jako jméno. Proto je třeba nastavit Display Order obráceně (First, Last). Toto nastavení se mění v Settings -> Phone -> Display Order.

První krůčky s Apple iPhone

25. 1. 2008

Jsem další z mnoha, kteří neodolali. Od včerejšího večera mám iPhone.

Je to parádní telefon. Jak je u Apple zvykem, ovládání je intuitivní. Netrvalo však dlouho a prvnotní euforii vystřídaly „porodní problémy“.

iPhone má problém s připojením na wifi s WEP zabezpečením. Tváří se že se připojil, ve skutečnosti neumí od routeru získat data (přestože jej ve statistikách routeru vidím jako connected). Někdo radí několikrát reset, jiní zas smazat připojení a založit znovu (zkoušel jsem už asi 5x), o výsledek se podělím až se povede.

Další problém nastal, když jsem se snažil vyndat SIMku, abych synchronizoval data s Nokií (iPhone zatím neumí vizitky). Není tam na SIM moc místa a s iPower Turbo SIM je ho ještě míň. Výsledkem vyndání bylo to, že Turbo SIM zůstala zaseklá asi 2cm hluboko v telefonu. Výsledkem byly asi 2 hodiny titěrného dolování.

O tom, jak vydolovat Turbo SIM z iPhone a jak jednoduše synchronizovat data s Nokií příště :)

RSS