PELMEL
domashneeporevo1.ru

Archív: Listopad 2007

Obal od Apple iPhone za $150

17. 11. 2007

Koukal jsem za kolik se dá na eBay koupit Apple iPhone a nestačil jsem se divit, jak jsou někteří prodejci vynalézaví. Prodejce thanxalot82786 nabízí ve své Mystery Auction iPhone za $150. Když si ale přečtete detaily aukce zjistíte, že má jeden iPhone a 50 krabiček. Kupujete krabičku a co je uvnitř je jen dárek od něho. Takže si za $150 (cca 2800 Kč) koupíte krabičku ve které bude maximálně pár babek – protože každý „vyhrává“ :-). Při troše štěstí neskončí iPhone v kapce jeho kamaráda a někomu udělá za oněch $150 opravdu radost.

Když se nad tím zamyslím a prodejce tím opravdu přesvědčí lidi ať to risknou, je to dobrý kšeft. 50 x $150 = $7500 (cca 140 000 Kč). iPhone se dá na eBay bez problémů koupit za $500. Tím pádem mu jde $7000 do kapsy (-49x pár babek jako „dárek“). Zatím se podle feedbacku chytil na jeho trik pouze jediný člověk a ten byl podle reakce asi nemile překvapen (navíc on za tu krabičku dal $400).

Proto čtěte co kupujete.

Mojebanka ve všech systémech a prohlížečích!

6. 11. 2007

Respektive ve všech více rozšířených systémech a prohlížečích. Není to tak dávno co jsem psal jak mojebanka stojí za prd a zdá se, že se blýská na lepší časy. Komerční banka po několika letech plánuje dotáhnout krok s konkurencí a k 24.11. spustit podporu aplikací Mojebanka a Expresní linka Plus s následujícími operačními systémy a internetovými prohlížeči:

  • Operační systémy *): Windows (včetně Vista), Linux, Mac od Apple
  • Internetové prohlížeče *): Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Safari, Konqueror
  • Nově bude možné provozovat také Profibanku a Přímý kanál pod Windows Vista
  • Certifikát na čipové kartě bude možné provozovat pouze pod operačními systémy Windows
  • Konkrétní verze a kombinace operačních systémů a internetových prohlížečů, pod kterými je Mojebanka a Expresní linka Plus testována a je funkční, jsou uvedeny v technických podmínkách.

*) Komentář:
zelená = KB poskytuje služby Klientské linky přímého bankovnictví na tel. čísle 800 152 152 nebo +420 485 262 300 (ze zahraničí) a přes e-mail mojebanka@kb.cz (služby Klientské linky obsahují: pomoc s aktivací služby a nastavením klientova počítače, sběr klientských námětů na zlepšení služeb KB, řešení klientských reklamací)
oranžová = KB neposkytuje služby Klientské linky přímého bankovnictví (klient bude mít možnost sdělit KB své náměty na zlepšení služeb nebo podat reklamaci)

Přestože to vypadá nadějně a zajímavě, uživatelé Linuxu a Macu zřejmě stále nemají vyhráno. Pokud jim něco nepůjde, operátoři na jejich systémy nejsou proškoleni a mají tedy smůlu.

Pípni.cz – faktury za FREE tarif!

4. 11. 2007

Kdysi jsem dělal stránky mému kamarádovi a vzhledem k tomu, že do toho nechtěl investovat, umístil jsem je na pípni.cz a dál se o to víceméně nestaral.

Včera mi ale došel email, že je třeba prodloužit webhosting a poslali mi zálohovou fakturu na PROFI tarif. Čekal jsem co se bude dít. Žádné vyjádření od provozovatelů nepřišlo, tak jsem se podíval do diskusního fóra pípni.cz a paradoxně se tento problém odehrával už minulý měsíc. Tehdy se k tomu vyjádřil Petr Šimonek takto (do původního vyjádření jsem doplnil diakritiku):

Dobrý den,
freehosting se neruší. Omlouváme se, ale pár faktur se vygenerovalo omylem, které měly jít jen klientům s nezaplacenýma fakturama. Pokud chcete zůstat na free tak nic platit nemusíte.
Petr Šimonek

Jako omluva dostačující, kdyby ale pípni dohledalo chybu v generování a všem, kteří hostují na free a dostali tento mail by poslalo omluvu na adresu, kam přisla i výzva k zaplacení.

Vzhledem k tomu, že pípni hostuje přes 41 tisíc domén a dovolím si tvrdit, že minimálně polovinu na FREE tarifu (usuzuji z toho, že si nedokážu představit člověka, který hostuje za 1000,- ročně na hostingu s garantovanou dostupností 99,5%, když jsou v této kategorii na trhu hráči jako Český hosting, Český webhosting (C4), Svět hostingu, aj.), přijde mi to jako velmi dobrý (vůbec ne ale férový) způsob, jak přesunout zákazníky z neplaceného na placený tarif :)

Rapidshare – premium účet od českých prodejců?

1. 11. 2007

Dnes jsem řešil, jak si s několika spolupracovníky předat větší množství dat a to co nejrychleji.

FTP jsem vyloučil téměř ihned – musel bych na některém hostingu zakládat nový účet, pak ohlídat jeho smazání a zbytečně bych si navyšoval traffic.

Jediné rozumné řešení, které mě napadlo byly služby pro sdílení souborů. Doporučení, kterou službu využít, jsem hledal na warez diskusích – kde jinde najdete více zkušeností :).

Warezáci označili eDisk.cz jako pomalý, což mě překvapilo. Byla to totiž jediná služba na mém seznamu, která je připojená do NIXu a očekával bych tak nejrychlejší přenos. eDisk jsem chtěl vyzkoušet, ale limit 50 MB na 1 soubor by byl o nervy.

Naopak všichni si vychvalovali rapidshare.com. Pro rozumné používání je potřeba mít premium účet, protože stahovači warez  vám na sdílené IP překročí limit a na stažení souboru musíte čekat třeba 4 hodiny, což ani trochu nesplňovalo mou představu o rychlém předání. Rozhodl jsem se tedy koupit zmíněný premium účet za symbolickou cenu 6.99 euro na 1 měsíc. Všiml jsem si, že pod tabulkou s cenami je poznámka o nabídce premiových účtů od reseller partnerů pro několik málo zemí, mezi nimiž byla zmíněná i Česká republika. Rapidshare má u nás 3 partnery.

Co jsem ale opravdu nečekal je cena o 20-30% vyšší, než u samotného rapidshare. Navíc celá procedura bude zdlouhavá, protože jak jeden z partnerů sám píše, službu ocení především (a myslím že i pouze) ti, kteří nemají účet u paypal. Pokud tedy chcete mít svůj premiový účet u rapidshare aktivní ihned (nikoliv do jedné hodiny nebo do několika dnů) a zároveň ušetřit, nakupujte přímo na www.rapidshare.com.

RSS