PELMEL
domashneeporevo1.ru

Archív: Září 2007

Prosím, ukažte nám co prodáváte!

26. 9. 2007

Dnes jsem sháněl dva produkty a v životě by mě nenapadlo, že to bude tak komplikované.

Prvním produktem byla obyčejná popelnice – dno naší současné popelnice drží „na dobré slovo“. Druhým produktem, který jsem sháněl jsou plastové krabičky – ty, do kterých vám dají v obchodě salát.

V obou případech jsem měl ale obrovský problém vůbec něco najít. Pokud nevím, co hledám, tak je obrovským hendikepem, když má dodavatel pouze ceník, nebo nabídku máme tohle a tamto.

Jedním příkladem za vše jsou obaly zero. Zhruba před 3 lety jsemod nich kupoval nějaké krabičky, tak jsem si na ně vzpomněl. Tehdy jsem měl problém je v Palkovicích najit, dnes jsem měl problém najít co nabízejí. Se slovy, že mají nepřeberné množství sortimentu zmiňují na svých stránkách okruhy zboží, které nabízejí. Je super, že mají skoro všechno, ale z jejich sortimentu jsem stejně moudrý jako jsem byl dosud – vím, že chci průhledná krabičky velikosti „salátovek“. A kdyžbych jim napsal o ceník, nejsem na tom o moc líp. Nevím, jestli ta krabička má 0,25 l, 0,30 l, 0,35 l, nebo 0,5 litru. Jsem tedy tam, kde jsem byl a můžu hledat jinde. Zero má tímto o potenciálního zákazníka méně (a nejspíš nejednoho).

Chtěl bych tímto apelovat na tvůrce webů – domluvte svým klientům, že obrázky prodávají. Samotný ceník je k ničemu – ten ocení leda tak současní odběratelé, kteří vědí, co chtějí. Nové zákazníky to nepřiláká. Když nemají rozpočet na profesionálního fotografa, průměrně zdatný brigádník jim za pár stovek produkty nafotí a třeba i ořeže na bílé pozad.

Seznam se stal mým sponzorem – škoda, že jen na chvíli

21. 9. 2007

Včera bezmála o půl desáté mě zaskočil email od seznamu – přišla mi zpráva o dobití peněženky. Byla mi připsána stejná částka, jakou jsem dobíjel naposledy. Zarážející to bylo hlavně proto, že jsem naposledy dobíjel před 2 měsíci a to online přes ebanku, takže spožděný výpis nehrozí. Přihlásil jsem se proto do peněženky a vklad tam skutečně byl žádně zaznamenán.

Že by mi někdo omylem dobil účet? Nesmysl, dobití je až po přihlášení.
Štědrost Seznamu jsem zavrhl také, do vánoc je přeci jen dlouho :)
Není tomu ani 24 hodin a seznam mi problém objasnil tímto emailem:

Vážený uživateli služby Peněženka,

V posledních několika hodinách jste mohli zaznamenat neobvyklý pohyb peněz na Vašem účtu. Některým z vás se na účtu objevily platby nebo navýšení peněz za starší období, jiným bylo odesláno upozornění o zablokování účtu.

Rádi bychom vás ujistili, že šlo o zcela mimořádné a krátkodobé změny vyvolané technickou chybou v záložní serverovně Seznamu. Vinou této chyby server zopakoval už jednou uzavřené transakce z minulého období. Pokud vám systém podobným způsobem zaslal také daňový doklad, berte ho prosím jako neplatný.

V současné době už je chyba odstraněna a váš účet se během krátké doby vrátí k aktuálnímu stavu a bude znovu otevřen. Chybně navýšený kredit bude opět odečten, pokud jste během technických potíží provedli nějaké transakce např. v Skliku, bude vám odečtena pouze dostupná částka na vašem běžném účtu v Peněžence.

Za všechny nepříjemnosti způsobné chybou na serveru se vám velice omlouváme.

Váš Seznam tým.

Link building – zkušenost s Americkou a Indickou firmou

16. 9. 2007

Rozhodl jsem se koupit pro dva anglické projekty přidání (resp. navržení) do katalogů, neboli directory submission.

Ve hře byly dvě nabídky. Navržení do 1000 katalogů za $20 a navržení do 300 katalogů za $18 (1000 katalogů u této druhé nabídky by stálo $60. Obě varianty s reportem (jméno katalogu, jeho adresa a PageRank jeho úvodní stránky) a samozdřejmě to měla být ruční práce, žádný software! Paradoxně ta levnější nabídka je od Američana, ta dražší od Inda.

Nicméně jsem se rozhodl vyzkoušet obě varianty. Každému jsem dal na práci jiné zařažení. Do týdne mi oba poslali report (víceméně jsem čekal, až dodělají dřívější zakázky, jak sami říkali). Zatímco od Inda přišly potvrzující emaily, Američan zadal svůj vlastní email, přestože žádal můj a tudíž jsem měl menší kontrolu.

Pro kontrolu obou hochů jsem použil Google Webmaster Central (pro porovnání počtu odkazů před a po žařazení) a Google Analytics (pro pozorování případného nárustu návštěv). Je to týden, a od Američana nevidím jediný odkaz. Ani ve webmaster central, ani když se podívám náhodně na nějaké katalogy, ani v analytics. Naopak práce Inda je téměř 100% úspěšná.

Navíc mi tento týden psal jiný člověk, který koupil také navržení od Američana, že nevidí jediný link a má stejné zkušenosti jako já. Oba nyní čekáme vrácení peněz – prý je vrátí, když nejsme spokojeni.

Nabízíte někdo manuální přidání do českých katalogů za rozumou cenu?

Proč si berete zálohy?

12. 9. 2007

Berete si od svých klientů zálohy na projekty? Pokud ano, proč, na co je používáte?

Trochu navazuji na příspěvek o one man show firmách. Popisoval jsem tam jednání dvou rozdílných lidí, pro které dělám. Vlastně už dělám jen pro jednoho, pro druhého ne, protože mi od dubna dluží peníze za 3 projekty.

Zaráží mě, jak někdo dokáže s prominutím rozprcat zálohu od klienta. Právě onen člověk, neboli firma č. 1 žije ze záloh, místo toho aby platil dodavatelům. A když pak dojde na věc, nemá peníze na to, aby projekt dotáhl, protože programátoři mu odstavují stránky, kodéři nechtějí kódovat další věci a jedinej, komu relativně platí je grafik (potřebuje ho pro další projekty, aby měl zálohy, ze kterých živoří).

Již brzy se podělím o jméno tohoto „podnikatele“. Je to odemě možná zbabělost, ale počkám nejdřív na peníze. Pořád ještě věřím, že se dají spory vyřešit rozumně, a že není důvod se soudit.

Firefox – záložky v háji?

11. 9. 2007

Dneska jsem zapnul firefox a s hrůzou jsem zjistil, že mi zmizela asi většina záložek. Zůstal jen panel a 3 první složky. A samozdřejmě jsem zálohu nedělal, mám problém se dokopat vůbec k záloze pošty a projektů.

Po chvíli hledání v diskusích, kde je nespočet rad typu „Měl jsi dělat zálohy“ nacházím úlevu. Firefox si dělá zálohy záložek sám! U sebe jsem našel zálohu posledních 5 dní.

Zálohy ale nejsou ve složce programu, ale v Documents and Settings, tedy při výchozím nastavení v : C:\Documents and Settings\tvůj profil\Data aplikací\Mozilla\Firefox\Profiles\název profilu - většinou default\bookmarkbackups
Stačí pak tedy jen zkopírovat soubor bookmarks-rrrr-mm-dd.html do adresáře o úroveň výše, přejmenovat ho na bookmarks.html a je hotovo!

Děkuju vývojářům za duchapřítomnost při řešení této problematiky :)

Bulvár – copy & paste!

9. 9. 2007

Hazarduje Dara Rolins se svým dítětem?! :)

Podle Super.cz a Revue iDNES.cz je Dara Rolins v desátém měsíci těhotenství. Nejen že hazardně přenáší své dítě, ale co je horší, za týden jí čeká koncert na Znojemnském vinobraní a bude tam s tím obřím pupkem trsat spolu s tanečníkama!

Tak to dopadá, když jeden bulvár kopíruje druhý a redaktoři nepřemýšlí nad tím, co kopírují. Jednak se porod po určité době po termínu vyvolává uměle, a navíc milí redaktoři, těhotenství trvá 9 měsíců.

Mc Donald’s – jedna z nej stránek pro děti?

8. 9. 2007

Při toulkách na WorldHot.com jsem narazil v sekci „World hottest 100 kids web sites“ na velmi zajímavý odkaz v první dvacítce – odkaz na stránky restaurací McDonald’s … osobně mi nedochází, čím je daná stránka přínosem pro děti. Spíš bych jí naopak chápal v sekci 100 restaurací, kde nekupujte jídlo vašemu dítěti … právě v Americe je to riziko daleko větší, než u nás.

Sám jsem se jeden čas v těchto restauracích stravoval často, ale nyní mi to stačí jednou za dva měsíce, když není jiné východisko a nemám chuť na studenou bagetu. O to víc nechápu rodinky, které se jdou k Mc Donald’s najíst a děti, co ještě včera cucali mamince z prsou se tam ládují hamburgerem.

Každý svého zdraví strůjce, tak ho prosím neničte vašim dětem…

Jak se dělá smrad? A co budu, až vyrostu?

2. 9. 2007

Minulý týden jsem i přes okurkovou sezónu narazil na 3 zajímavé články.

Autorem prvního článku je Ondřej Souček, který popisuje jak dělali „smradlavou“ reklamu pro T-Mobile a Autoklub ČR s názvem Don’t call and drive.

Autorem dalších dvou článků, resp. zřejmě jednoho seriálu je Tomáš Hajzler, který si vzal na mušku děti, které mají jasno, čím v životě budou. Jedni budou řiťolezci , další obsadí pole agentur :)

RSS