PELMEL
domashneeporevo1.ru

Archív: Květen 2007

Né vždy je výdělek výdělkem!

8. 5. 2007

Popularita Google AdSense mezi českými webmastery roste, o tom není pochyb. Občas se stane, že webmaster nasadí svůj adsense kód bez vědomí majitele webu, jindy dokáže majitele přesvědčit na snadný „výdělek“ (jinak si to nedokážu vysvětlit). Né vždy je ten výdělek ale opravdovým výdělkem.

Pokud provozujete web a není o informacích, ale o businessu, snažíte se tedy nabídnout produkt či službu, AdSense podle mého názoru nemá na vašem webu co dělat. S největší pravděpodobností se totiž v kontextové reklamě ukáže vaše konkurence. Stále více se ale setkávám s opakem.

Nechci rozpoutat flame, ale pro příklad si přeci jen vezmu dva, podle mého názoru nikterak malé a neznámé weby od nijak zanedbatelných autorů.

První příklad: EU Travel Service

AdSense - EU Travel ServiceEU Travel Service je poměrně velký zprostředkovatel ubytování. O to víc mě zaráží, že na stránce s Prague Hotels mají 3 reklamní boxy, tedy 12 reklamních textů svých konkurentů. U takového webu to znamená výdělek několika desítek centů za klik, a ztrátu několika desítek dolarů za neuskutečněnou rezervaci. Proto EUTravelService.com je podle mého názoru příklad, jak na 1000 dolarech z reklamy prodělat (minimálně) 10 000 dolarů na provizích.

Druhý příklad: Webdesign PAY & SOFT

AdSense - Webdesign Pay & SoftDruhým příkladem je Webdesign PAY & SOFT. U článků bych AdSense chápal, článek o modle jménem PageRank není primárně určen zákazníkům, ale na úvodní stránce už to dokáže někoho „přetáhnout“. Ikdyž ta ztráta tu nebude tak markantní, jako ji vidím u EU Travel Service.

RSS